Ikona wiadomości
Najważniejsze komunikaty

Telefon

+48 22 722 96 53

E-mail

szkola@spstarebabice.pl

Świąteczne prace Samorządu Uczniowskiego

Świąteczne prace Samorządu Uczniowskiego

gru 3, 2023 | Aktualności, Samorząd Uczniowski

W piątek, 1 grudnia, w naszej szkole piekliśmy świąteczne pierniki. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 60 uczniów. Każdy przygotował co najmniej kilka przysmaków. Najwięcej zabawy przyniosło dekorowanie słodkości.

Pieczenie pierników przebiegło w miłej i nieco gwarnej atmosferze. Uczniowie nie musieli zaczynać od zera, bo czekało już na nich przygotowane ciasto. Trzeba było je rozwałkować, a potem każdy przy pomocy foremek mógł wycinać kształt przyszłych słodkości. Następnie przygotowane ciasteczka trafiały do pieca.

W trakcie kulinarnych zajęć w całej szkole unosił się cudownie aromatyczny zapach, kojarzący się wszystkim ze świąteczną atmosferą. Niektórzy nie mogli mu się oprzeć i decydowali się na podjadanie pierniczków.

Po upieczeniu uczniowie dekorowali słodkości lukrem lub posypką według uznania. Ozdabianie wypieków stanowiło nie lada zabawę, a niektóre dzieci miały okazję wykazać się talentem artystycznym, kreśląc szlaczki, kółka, krzyżyki czy małe rysunki – inwencja twórcza nie miała granic.

Efekt prac jest doskonały. Kolorowe ciasteczka wyglądają pięknie i zapewne będą smakować tak samo jak się prezentują. Okazję do sprawdzenia będzie miał każdy, kto weźmie udział w szkolnym świątecznym kiermaszu w poniedziałek, 11 grudnia, w godz. 16-19. Na ten moment pieczenie pierników w szkole można podsumować krótko: sprawiło uczniom ogromną frajdę i radość.

Mariusz Januszkiewicz

Skontaktuj się z nami

Naciśnij by przejść do strony, gdzie wybierzesz dogodną dla siebie formę kontaktu.

Skip to content