Ikona wiadomości
Najważniejsze komunikaty

Telefon

+48 22 722 96 53

E-mail

szkola@spstarebabice.pl

KONKURS „WDZIĘCZNI BOHATEROM. DEBATA O NIEPODLEGŁOŚCI”

KONKURS „WDZIĘCZNI BOHATEROM. DEBATA O NIEPODLEGŁOŚCI”

lis 27, 2023 | Aktualności, Konkursy

Konkurs „Wdzięczni Bohaterom. Debata o Niepodległości” – nasza szkoła najlepsza!

Uczennice klasy VIIIa pod opieką p. Irminy Nożyńskiej i p. Macieja Olpińskiego w czwartek, 23 listopada 2023 r., wzięły udział w konkursie historycznym pt. „Wdzięczni Bohaterom. Debata o Niepodległości” w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie. Tematyka dotyczyła powstania styczniowego – przyczyn, przebiegu i skutków tego wydarzenia. Konkurs miał formę debaty oksfordzkiej, a czteroosobowe zespoły reprezentujące łącznie cztery szkoły dyskutowały między sobą. Nasze uczennice pokazały, że potrafią dobrze dobierać argumenty. Wykazały się także dużą wiedzą historyczną. W efekcie zajęły I miejsce, okazując się lepszymi od koleżanek i kolegów z placówek z Warszawy, Zielonek-Parceli i Kampinosu. Jak przyznały, zwycięstwo nieco je zaskoczyło, zaś sam konkurs uznały za bogate i cenne doświadczenie.

Naszą szkołę reprezentowały Zuzanna Bober, Agata Dudziak, Marcelina Goncerzewicz i Zofia Łotowska, wszystkie z klasy VIIIa. Na widowni w trakcie konkursu kciuki ściskało za nie sześciu innych uczniów z tej samej klasy.

Konkurs zorganizowały stowarzyszenie Ruch Samorządowy Wspólny Głos oraz Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. bł. ks. Romana Archutowskiego w Warszawie.

Mariusz Januszkiewicz

Skontaktuj się z nami

Naciśnij by przejść do strony, gdzie wybierzesz dogodną dla siebie formę kontaktu.

Skip to content