Ikona wiadomości

Telefon

+48 22 722 96 53

E-mail

szkola-starebabice@wp.pl

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

mar 27, 2024 | Aktualności, Dla uczniów i rodziców

W ubiegłym tygodniu, 18 marca w poniedziałek,  świętowaliśmy dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. 17 marca przypada święto patrona Irlandii – to święto narodowe i religijne Zielonej Wyspy dla upamiętnia dnia śmierci Świętego Patryka (misjonarz zmarł 17 marca 461 roku).

 Uczniowie naszej szkoły z klas 4-8 licznie zaangażowali się w obchody tego święta. 

Jedną z tradycji jest ubranie w kolorze zielonym, dlatego też zachęciliśmy uczniów do ubrania się w zielone rzeczy lub zielone elementy, czy też założenie jakiegoś ornamentu związanego z tym świętem. 

Chętni uczniowie, a było ich wielu,  wykonali wspaniałe prezentacje multimedialne, niesamowite lapbooki oraz makiety, które można podziwiać w salach 305 i 307 naszej szkoły.

W imieniu swoim i wszystkich nauczycieli języka angielskiego serdecznie dziękuję uczniom za zaangażowanie, pomysłowość oraz kreatywność. 

Koordynator, 

Anna Kozłowska

Skip to content